Složení perníků

Zdobený perník. Trvanlivé pečivo – perníky.

SLOŽENÍ: Pšeničná mouka, cukr, pekařský med, vejce, rostlinný roztíratelný tuk (rostlinné oleje a tuky (palmový, řepkový, slunečnicový, v různém poměru),voda, emulgátor (slunečnicový lecitin, mono- a diglyceridy mastných kyselin), sušená syrovátka, jedlá sůl, aromata, regulátor kyselosti (kyselina citrónová), vitamín (A, D), barvivo: karoteny), kakaový prášek se sníženým obsahem tuku, směs koření, kypřicí látka (hydrogenuhličitan sodný), pitná voda. Alergeny jsou zvýrazněny tučně.

Výživové údaje ve 100 g: Energetická hodnota: 1 768 kJ/ 422 kcal; tuky celkem: 6,5 g; z toho nasycené mastné kyseliny: 2,7 g; sacharidy: 81,4 g; z toho cukry: 40,9 g; bílkoviny: 7,3 g; sůl: 0,02 g. Skladujte při teplotě do 20°C a vlhkosti okolo 60 %.  Obal vždy pečlivě uzavřete. Nevystavujte přímému slunečnímu záření.

Země původu: Česká republika

Používaná barviva u barevných perníků:  E102, E110, E122, E129, E132, E133, E151, E155. Barviva E110, E122, E129 a E102 mohou nepříznivě ovlivňovat činnost a pozornost dětí. 

Ze zákona jsme povinni každý jednotlivě zabalený výrobek označit etiketou se složením, údaji o alergenech, výrobci, hmotnosti a minimální trvanlivosti. Etiketa se lepí na zadní stranu výrobku tak, aby z přední strany byla vidět co nejméně, v lepším případě aby nebyla vidět vůbec. U menších výrobků je možné použít sáčky s neprůhlednou (barevnou) zadní stranou (s příplatkem). Budete-li chtít k etiketě připojit informace o Vaší firmě, napište nám to, prosím, k objednávce. Údaje Vám do etikety připíšeme a náhled pošleme ke schválení.

U mini perníčků (5 cm) se neuvádí celé složení, ale jen nejdůležitější údaje – alergeny, minimální trvanlivost, výrobce.